icon

«Юридичний майстер-клас для стоматологів»

м. Київ
Як це було 30 березня 2018

30 березня 2018 року в рамках проекту Олени Бабич Legal Lab в м. Києві пройшов юридичний майстер-клас для стоматологів. Новостворена платформа юридичних заходів для медичних працівників Legal Lab є базою для проведення семінарів та практикумів, де власники медичних закладів, лікарі, юристи та адміністратори можуть отримати спеціалізовані юридичні знання в сфері медичного права за різними напрямками. Цього разу учасниками заходу стали власники та керівники стоматологічних клінік, практикуючі лікарі, а також штатні юристи стоматологій.

Подібні спеціалізовані заходи юридичного характеру для представників стоматологічних клінік в Україні майже не проводяться. Однак, як показує практика, тема роз’яснення юридичних тонкощів та методики захисту від конфліктних ситуацій з пацієнтами для працівників галузі є надзвичайно актуальною. Адже кількість приватних стоматологічних медичних установ щорічно зростає, як і збільшується кількість звернень від пацієнтів. У зв’язку із цим, юридичний майстер-клас для стоматологів став чудовою можливістю для учасників отримати відповіді на всі запитання від практикуючого медичного адвоката та запобігти можливим порушенням законодавства та прав як пацієнтів, так і лікарів.

Ваш медичний заклад має модну назву Клініка? І ви впевнені, що документація вашої клініки в повному порядку? А «клієнт завжди правий»? Про те, чи це дійсно так, та багато іншого учасникам заходу розповідала адвокат з більш ніж 15-річним досвідом практики у сфері медичного права Олена Бабич. Тож в ході майстер-класу були розглянуті такі питання:

 • Медична документація стоматологічної клініки.
  Які внутрішні та зовнішні документи стоматологічної клініки є обов’язковими, порядок їх ведення та заповнення, підписи, які обов’язково мають бути на документах, та порядок ознайомлення пацієнта з цими документами.
 • Права і обов'язки лікаря-стоматолога та пацієнта. Правовідносини з пацієнтами.
  Чи завжди варто дотримуватись твердження «клієнт завжди правий», про права лікаря-стоматолога та взаємні обов’язки, передбачені для пацієнта та лікаря. Про обов’язковість складання плану лікування пацієнта та отримання його письмової згоди, порядок дій у випадку відмови пацієнта від лікування та можливості запобігання скаргам пацієнтів.
 • Лікарська таємниця. Надання медичної інформації на запити правоохоронних органів, адвокатські запити.
  Що є об’єктом лікарської таємниці, як та в яких випадках розкривати лікарську таємницю, щоб не порушити закон. Особи, які мають право отримувати інформацію, що становить лікарську таємницю, без згоди пацієнта. Ризики розголошення лікарської таємниці та юридично вірний алгоритм реагування на адвокатські та судові запити.
 • Конфлікти з пацієнтами – правові способи захисту.
  Якими можуть бути претензії пацієнта та який алгоритм дій при пред’явленні подібних претензій. Як правильно реагувати на «проблемних» пацієнтів та вирішувати конфлікти. Що робити у випадку виникнення судового спору з пацієнтами та в чому полягають особливості відшкодування моральної шкоди
 • Юридична відповідальність стоматологічної клініки, її керівника, лікаря-стоматолога.
  Яку відповідальність несуть клініки, їх керівники та лікарі та за які дії вона може наступати, що таке протиправна поведінка, в чому полягає причинно-наслідковий зв'язок між протиправними діями лікаря та настанням негативних наслідків для здоров’я пацієнта, а також все, що треба знати, щоб не порушити закон.

Про це та багато іншого учасники майстер-класу продовжили говорити вже за келихом шампанського, адже організатори заходу традиційно підготували приємний сюрприз для гостей. Багато запитань та практичних кейсів, консультацій та важливих нюансів учасники встигли обговорити зі спікером заходу Оленою Бабич особисто. Ми впевнені, що отримана інформація стане корисною для учасників майстер-класу в їх професійній діяльності, а тепла зустріч та креативні ідеї організатора спонукатимуть до подальшої участі в заходах Legal Lab.

Цікава фотосесія, солодкі подарунки та особистий підхід до кожного учасника не залишили нікого байдужими. Про це говорять і позитивні відгуки про проведений захід: